Dom Herbat Blog – Wszystko o herbacie

Zioła i zdrowa żywność

Zioła i zdrowa żywnośćW pędzie codziennego dnia, w świecie produktów instant  i chemicznych suplementów, my zwracamy się ku naturze. Temu co zdrowe i przyjazne naszemu ciału. Temu co dodaje nam energii, ale nie niszczy wewnętrznego ducha. Ku prostocie i naturalności.

Ulegamy sile ziół, magii zdrowych smaków i czarowi przypraw. Pichcimy, gotujemy, warzymy i zamieniamy nasze domowe kuchnie w aromatyczne krainy zdrowia, do których Was serdecznie zapraszamy.


Karob – śródziemnomorski sposób na zdrowsze kakao i czekoladęDom herbat - karob

W smaku przypomina kakao lub czekoladę  i może być stosowany jako ich zamiennik. Może być też sam w sobie  cennym dodatkiem do naszej diety, ponieważ jest produktem zdrowym i wysoce odżywczym. Daje nam też naturalny zastrzyk energii.

Czytaj dalej —>


Testujemy kreteński GojnikGojnik-opakowanie1_small

Już tak mamy, że gdzie zagranicę nie pojedziemy, to zwozimy do domu tamtejsze herbaty i ziołowe specjały. Na Krecie trafiliśmy doskonale nam znany i bardzo popularny w naszym sklepie Gojnik. O tym, co zawierała zakupiona paczuszka i jak nam to smakowało poczytacie w niniejszym wpisie.

Czytaj dalej —>


Gojnik, nasz towarzysz podróżyKreta - gojnik

Każdy z kim rozmawialiśmy podkreślał „cudowne” właściwości tego napoju, szczególnie w przypadku osłabienia, nadciśnienia, reumatyzmu oraz problemów z układem pokarmowym i drogami moczowymi. Wszystkim też były znane jego właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Niewielu Kreteńczyków wiedziało jednak o badaniach, które mają udowodnić, że regularne picie gojnika w przypadku choroby Alzheimera może przyczynić się do cofnięcia procesów chorobowych.

Czytaj dalej —>


Kichaj na alergięHerbata Rooibos

Nadchodzi kwiecień, a więc lada moment nastąpi wzmożony wysyp alergenów i znowu mnóstwo osób będzie miało problem z katarem siennym i załzawionymi oczami. Oczywiście, można łykać tabletki a w skrajnych przypadkach użyć sterydów. Istnieją jednak naturalne sposoby na walkę z alergią.

Czytaj dalej —>


750 twarzy Szałwiiszałwia

Grey miał podobno 50 twarzy… szałwia ma ich natomiast 15 razy więcej. Oczywiście, nie o twarze tutaj chodzi, a o jej odmiany. Szałwia pochodzi z przybrzeżnych rejonów Morza Śródziemnego i wciąż rośnie dziko np. na wzgórzach chorwackiej Dalmacji.

Czytaj dalej —>

 


Czarnuszka – czarne źródło mocyCzarnuszka-nasiona

Na czarnuszkę warto zwrócić uwagę nie tylko ze względu na jej właściwości smakowe, bowiem te małe czarne jak smoła nasionka są prawdziwą bombą związków biologicznie aktywnych i jak to zwykle bywa, starożytni już dawno o tym wiedzieli. Wspomnienia o czarnuszce możemy znaleźć między innymi w biblijnej przypowieści o siewcy, a egipski faraon Tutenchamon miał w swoim grobowcu fiolkę z czarnuszkowym olejem…

Czytaj dalej —>

 


Gojnik – górskie zioło z przytupem i sposób na AlzheimeraGojnik

Z gojnikiem pierwszy raz spotkaliśmy się podczas wakacyjnego wypadu na Kretę, kiedy to krążąc pośród wąskich uliczek Rethymnonu próbowaliśmy namierzyć jakieś typowo greckie herbaty. To wtedy urocza kobieta z jednego ze sklepików objaśniła nam, że znajdujemy się w miejscu, w którym herbatę stosuje się zwyczajowo tylko wtedy, gdy zdrowie nie domaga. A jak już nie domaga, to najlepsza jest herbata górska (Malotira) z podobno magicznym ziołem, które miało rosnąć jedynie w tutejszych kreteńskich górach.

Czytaj dalej —>


Pokrzywa zwyczajna – Urtica dioicaDom Herbat - pokrzywa

OwoOd setek lat stosowana w medycynie ludowej, jedna z najcenniejszych roślin porastając polskie łąki, a przez niektórych nadal traktowana po macoszemu.

Czytaj dalej —>


Owoce Gojiowoce Goji

Owoce Goji (jagody licyjskiej) są stosowane w medycynie tybetańskiej i chińskiej od ponad 2 tysięcy lat. Znajdują zastosowanie jako lek przy chorobach serca, nerek, płuc oraz przy dolegliwościach reumatycznych, przy schorzeniach wątroby, nerek, do oczyszczania krwi, wzmacniania oczu, mięśni i kości.

Czytaj dalej —>


Ostropest – Silybum marianumOstropest - silybum_marianum

W ciągu ostatnich 20 lat badania prowadzone przez naukowców na całym świecie potwierdziły niezwykłą skuteczność ostropestu plamistego (łac. Silybum Marianum) w leczeniu wątroby. Jest to zioło blisko spokrewnione ze słonecznikiem. Leczy schorzenia powstałe m.in. w wyniku ostrych i przewlekłych zatruć. Pomocne jest również w ostrym wirusowym zapaleniu, marskości czy stłuszczeniach wątroby.

Czytaj dalej —>

Reklama