Dom Herbat Blog – Wszystko o herbacie

O nas

Dom Herbat - o nasDom Herbat to firma, która zrodziła się z naszej fascynacji herbatami. Początkowo, w 2008 roku, funkcjonował jedynie blog poświęcony herbacianej tematyce, który z czasem został poszerzony o sklep, w którym oferujemy sprawdzone przez nas pod względem jakości herbaty, zioła i zdrową żywność. Starannie dobieramy naszych dostawców koncentrując się bardziej na jakości oferowanych produktów, niż na ich najniższej cenie. Zresztą podobne podejście cechuje nas przy wszystkich aspektach naszej działalności. Dla przykładu dostarczane przez nas herbaty pakowane są w specjalne trójwarstwowe torebki, które chronią je przed wietrzeniem oraz nie zmieniają smaku herbat.

Naszą misją jest pokazywanie innym jak wielki potencjał kryje się w herbacie.

Przy czym, nie mówimy tu tylko o jej smakowym i zdrowotnym aspekcie, ale również o tym jak potrafi ona wpłynąć na nastrój człowieka, czy atmosferę miejsca w którym się ją podaje. Służą temu między innymi nasze warsztaty herbaciane, blog i newslettery, w których dzielimy się naszą wiedzą i spojrzeniem na herbatę.

Znamy i doceniamy tradycję picia herbaty w różnych kulturach, jednak nie jesteśmy w tych kwestiach ortodoksyjni. Uznajemy, że to od każdego indywidualnie zależy jak i w czym lubi pić herbatę. To co uznajemy jedynie za ważne to czas parzenia i temperatura wody w kontekście każdego z gatunków herbat.

Herbata nas urzekła, wciągnęła w swój niesamowity świat i nauczyła smakować życie, a my tym wszystkim dzielimy się z Wami.


 

listopad 2018

Wszystko w życiu ma swój początek, ale też i koniec. Dom Herbat był spełnieniem naszych marzeń o własnej herbaciarni. Marzeń o tym, aby połączyć pracę z czymś przyjemnym, co jednocześnie daje innym dużo radości.

Świat herbat wciągnął nas i pochłonął na ponad 5 lat. Dzięki niemu poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi, zaprzyjaźniliśmy się z naszymi klientami i dostawcami. Odkryliśmy wiele nowych smaków, zapachów i zwyczajów związanych z piciem herbaty w różnych kulturach. Jednym słowem odbyliśmy niemalże magiczną podróż w czasie i przestrzeni.

Pochłaniają nas jednak nowe aktywności i nowe ciekawe światy. Zdecydowaliśmy się poświecić innym naszym projektom i tym samym powiedzieć wszystkim Wam „dziękujemy za wspólnie spędzony czas” i życzyć Wam ciekawości świata i wielu niezapomnianych spotkań gdzieś na herbacianych szlakach. Kto wie, może gdzieś, kiedyś usiądziemy razem obok siebie…

Dom Herbat - pożegnanie

Reklama