Dom Herbat Blog – Wszystko o herbacie

O nas

Dom Herbat - o nasDom Herbat to firma, która zrodziła się z naszej fascynacji herbatami. Początkowo, w 2008 roku, funkcjonował jedynie blog poświęcony herbacianej tematyce, który z czasem został poszerzony o sklep, w którym oferujemy sprawdzone przez nas pod względem jakości herbaty, zioła i zdrową żywność. Starannie dobieramy naszych dostawców koncentrując się bardziej na jakości oferowanych produktów, niż na ich najniższej cenie. Zresztą podobne podejście cechuje nas przy wszystkich aspektach naszej działalności. Dla przykładu dostarczane przez nas herbaty pakowane są w specjalne trójwarstwowe torebki, które chronią je przed wietrzeniem oraz nie zmieniają smaku herbat.

Naszą misją jest pokazywanie innym jak wielki potencjał kryje się w herbacie.

Przy czym, nie mówimy tu tylko o jej smakowym i zdrowotnym aspekcie, ale również o tym jak potrafi ona wpłynąć na nastrój człowieka, czy atmosferę miejsca w którym się ją podaje. Służą temu między innymi nasze warsztaty herbaciane, blog i newslettery, w których dzielimy się naszą wiedzą i spojrzeniem na herbatę.

Znamy i doceniamy tradycję picia herbaty w różnych kulturach, jednak nie jesteśmy w tych kwestiach ortodoksyjni. Uznajemy, że to od każdego indywidualnie zależy jak i w czym lubi pić herbatę. To co uznajemy jedynie za ważne to czas parzenia i temperatura wody w kontekście każdego z gatunków herbat.

Herbata nas urzekła, wciągnęła w swój niesamowity świat i nauczyła smakować życie, a my tym wszystkim dzielimy się z Wami.

Nasz zespół

DSC_8517c_1Wojtek Fait – ekspert żywieniowy od wielu lat zafascynowany tematem herbat. Początkowo od 2008 roku autor bloga poświęconego tej tematyce a następnie właściciel sklepu internetowego Dom Herbat i twórca warsztatów herbacianych. Przez kilka ostatnich lat łączył zawodową pracę marketingowca z prowadzeniem sklepu internetowego, aby ostatecznie w lutym 2014 podjąć decyzję o całkowitym poświeceniu się herbacianej profesji. To właśnie on najczęściej odbiera firmowy telefon z pytaniami klientów i służy im swoją wiedzą oraz pomocą.

Odwiedzając jego dom o dowolnej porze dnia i wieczoru można być pewnym, że gdzieś na stole lub blacie kuchennym znajdziemy kubek z zieloną herbatą a w rogu kuchni w czajniczku z pewnością będzie parzył się jakiś inny herbaciany napar. Słynie również z tego, że z każdej zagranicznej podróży przywozi całe zestawy lokalnych herbat.


RafałRafał Markiewicz
– coach i doświadczony menadżer zarządzający dużymi zespołami ludzi. Herbatę odkrył kilka lat temu i jak zwykł mawiać, od tego czasu przygotowanie kubka ciepłego naparu nagle się skomplikowało ale również stało się fascynującą przygodą. Do zespołu Domu Herbat dołączył pod koniec 2013 roku wnosząc nową energię oraz akcentując emocjonalny wpływ herbaty na nastrój człowieka.

Na jego biurku w pracy zawsze znajdziecie Yerba Mate lub zieloną herbatę z guaraną. Natomiast przy popołudniowych odwiedzinach w jego domu możecie być pewni, że będzie tam stał dzbanek z rooibosem lub jakimś owocowym naparem. Znany jest z tego, że dobiera rodzaj herbaty do swojego nastroju ale lubi też eksperymentować z nowymi smakami.

Reklamy