Dom Herbat Blog – Wszystko o herbacie

Smakuj życie

Dom Herbat - Smakuj życie

Szybciej, więcej, jeszcze bardziej efektywnie! Był taki czas, że takie życie nas pociągało. Kariery kwitły, wyzwania narastały a my odhaczaliśmy kolejne zrealizowane projekty. Sukces miał swój smak, ale i cenę. Miesiące niepostrzeżenie znikały z naszego życia a zmęczenie i stres odciskały na nas swoje piętno, ale na nasze szczęście, wtedy pojawiła się ona… Herbata, tej dobrej nie da zaparzyć się w biegu.

To właśnie ona nauczyła nas uważności i życia w tej chwili i w tym momencie. Przypomniała o małych radościach codziennego dnia i magii spotkań z bliskimi, kiedy to poświęcamy sobie 100% uwagi. Zwolniła i wyciszyła wewnętrznie. Choć nadal potrafimy działać szybko i efektywnie, dziś robimy to zachowując życiową równowagę. Chcemy wciągnąć Was do tego świata, pokazać siłę spokoju i zaprosić do smakowania życia.


Herbata piękna – wypij i doceń siebie…herbata piękna

Dziś drugi dzień Świąt wielkanocnych i właśnie tego dnia chcemy namówić Cię do podarowania sobie wartościowego prezentu. Tym prezentem jest piękno, którego bardzo często nie dostrzegamy i dla którego jesteśmy zbyt surowi. Zadbaj o chwilę dla siebie, taką w której nikt nie będzie Cię niepokoił. Zaparz sobie swoją ulubioną, pyszną herbatę i usiądź z nią naprzeciwko lustra.

Czytaj dalej —>


Przebudzenie smoków

Przebudzenie smokówZaskakująca historia o tym, jak z herbacianych resztek Ali narodziły się trzy „magiczne smoki”, z których każdy budzi się tylko na jeden miesiąc w roku oraz o dniach i przebudzenia, które stały się tradycyjnymi dniami spotkań z znajomymi. To również doskonała podpowiedź odnośnie tego co Ty możesz zrobić ze swoim końcówkami herbacianych zapasów.

Czytaj dalej —>


Herbatka u fryzjera, czyli nietypowy sposób na relaks

Jak wiadomo, herbata to nie tylko doskonały smak i aromat. To również moment zatrzymania w biegu dnia, chwila relaksu i oddechu. W tym wpisie proponujemy niekonwencjonalne pogłębienie tego stanu błogości.

Czytaj dalej —>


Zdradzieckie zmęczenie

Dom Herbat - Mate IQWielu naszych klientów i przyjaciół narzeka, że z takim utęsknieniem czekali na nadejście wiosny, a jak ta tylko się pojawiła, to dopadła ich taka jakaś niemoc. Spieszymy z wyjaśnieniem, że to się nazywa „przesilenie wiosenne” i mamy na to świetne rozwiązanie.

Czytaj dalej —>


Pu Erch Varadero i przemyślenia odnośnie energii ziemi

Pue Erch VaraderoOstatnio trafiliśmy na ciekawą informację, według której najgroźniejszym wynalazkiem w historii ludzkości są buty. Rzekomo są w dużej mierze odpowiedzialne za stany zapalne i choroby autoimmunologiczne w naszym życiu, bo oddzielają nas od uzdrawiającej energii Ziemi.

Czytaj dalej —>


Kuchenne obserwacje

Filiażanka herbatyOpis obserwacji z firmowej kuchni, gdzie wszyscy w biegu i beztrosce zalewają obojętnie co i obojętnie czym. Liczy się jedynie czas i pośpiech, które mają fatalne skutki dla dobrej jakości herbat, o ile takowe znalazły się w pracowniczym kubku.

Czytaj dalej —>


Chwila relaksu w ogrodach Zen

Zen - czajnik do herbatyZapraszamy Was na trzy godziny relaksującej muzyki w ogrodach Zen. Jeżeli macie chwilę czasu lub przed Wami weekendowy poranek, to te dźwięki Was wyciszą i wprawią w doskonały nastrój. Będą też doskonałym tłem muzycznym dla lektury wciągającej książki.

Czytaj dalej —>

Reklama